قیمت موتور یخچال جنرال الکتریک

قیمت موتور یخچال جنرال الکتریک یکی از موضوعات بسیار مهمی است که برای بسیاری از دوستان عزیز جای سوال دارد. امروز در این مقاله می خواهیم شما را با انواع موتور یا کمپرسور یخچال آشنا کنیم و همچنین قیمت های روز موتور یا کمپرسور یخچال به اطلاع شما برسانیم. با ما همراه باشید.

قیمت کمپرسور یخچال

موتور یا کمپرسور یخچال

یکی از اساسی ترین قطعات یخچال که باعث می شود یخچال سرما تولید کند موتور یا کمپرسور می باشد. و البته یکی از بدترین اتفاقات ممکن نیز همین خرابی موتو یا کمپرسور می باشد.

وجود موتور یا کمپرسور برای تمام یخچال ها و همچنین تمام وسایل خنک کننده واجب است. موتور یخچال گاز را فشرده می کند و وارد لوله های کندانسور و یخچال می نماید.

موتور یا کمپرسور یخچال یک قطعه مکانیکی است که در داخل آن سیم پیچ، میلنگ، روغن مخصوص و بسیاری از قطعات دیگر وجود دارد که نهایت باعث می شود موتور یا کمپرسور به صورت صحیح کار کند.یک موتور یخچال به صورت میانگین و استاندارد باید 10 سال کار کند. اگر در کمتر از این مدت کار کند ممکن است یا خود موتور مشکل داشته باشد و یا کارایی یخچال زیاد باشد که برای موتور مشکل ایجاد نموده است.

اما اگر موتور یا کمپرسور بیش از 10 سال کار کند و خراب شود نمی توان گفت موتور چرا خراب شده است زیرا از حد استاندارد خود خارج شده است.

پیشنهاد

اگر می خواهید خودتان موتور یا کمپرسور یخچال تان را تعویض کنید می توانید از آموزش جذاب و 100% کاربردی زیر استفاده کنید.

آموزش تعویض کمپرسور یخچال

علت خرابی موتور یا کمپرسور یخچال

از جمله عواملی که در خراب شدن موتور یخچال تاثیر بیشتری دارند در زیر ذکر شده اند:

 • نوسانات شدید برق
 • کارایی بیش از حد
 • خرابی فن پشت یخچال (فن کمپرسور)
 • طول عمر زیاد موتور
 • عدم سرویس یخچال و مخصوصا موتور و کندانسور

نوسانات شدید برق

عدم استفاده از محافظ استاندارد برق و وارد شدن شوک الکترونیکی بیشتر از دو بار می تواند باعث سوختن موتور یا کمپرسور یخچال گردد. مخصوصا اگر یخچال بیش از یک ساعت خاموش باشد به محض متصل شدن به برق موتور باید روشن شود. در همین حال اگر برق نوسانات داشته باشد آسیب بسیار جدی به موتو وارد خواهد شد.

کارایی بیش از حد

منظور از کارایی بیش از حد این است که یخچال بر روی دمای نامناسب قرار گرفته شده باشد و مجبور باشد برای رسیدن به دمای مورد نظر زیاد کار کند. همچنین اگر یخچال مشکل کمبود گاز داشته باشد موتور ناچار است خیلی زیاد کار کند. همچنین در یخچال های ساید بای ساید اگر حالت Speed یا Cool روشن باشد سبب فشار اومدن به موتور یا کمپرسور می شود.

خرابی فن پشت یخچال

موتور یخچال (در اغلب مدل های یخچال) دارای یک فن می باشد که موقعی که موتور روشن می شود فن هم روشن می شود تا باعث خنک شدن موتور یا کمپرسور شود. در مواقعی ممکن است فن پشت یخچال یا فن کمپرسور خراب شده باشد و شما متوجه نشده باشید. در این صورت ممکن است موتور یخچال دچار آسیب گردد.

طول عمر زیاد موتور

یکی از عوامل موثر در خرابی موتور یخچال، طول عمر بالای موتور می باشد. همانطور که ذکر شد طول عمر مفید یک موتور یخچال بدون در نظر گرفتن برند آن 10 سال می باشد.

البته ممکن است موتور یا کمپرسور یخچال بیش از 10 سال هم کار کند. برای مثال موتور برند دانفوس یا سکاپ کنونی از لحاظ کارایی بهترین گزینه موجود در بین تمام برندهای موتور می باشد.

عدم سرویس یخچال و مخصوصا موتور و کندانسور

اگر یخچال اصلا سرویس نشود گرد و خاک زیادی بر روی موتور و کندانسور انباشته می شود که فقط باعث فشار آمدن زیاد به موتور می شود و خرابی موتور را تسریع می کند. همیشه لوله های کندانسور و خود موتور را با یک دستممال یا سشوار یا فوتک باد تمیز کنید.

انواع برندهای موتور یا کمپرسور یخچال

در ایران برندهای زیر بیشترین فراوانی و استفاده را دارند:

 • سامسونگ
 • ال جی
 • هایتک
 • هیتاچی
 • پاناسونیک
 • سکاپ (دانفوس سابق)
 • امبراکو
 • ناسیونال

از لیست بالا می توان گفت موتورهای هایتک بیشترین استفاده و خواهان را دارد. زیرا هم قیمت مناسبی دارد و هم اینکه کیفیت خوبی دارد.

موتورهای سامسونگ اغلب بر روی خود یخچال های سامسونگ نصب می شوند و البته می توان بر روی یخچال های دیگر هم نصب نمود. بهتر است کار تعویض موتور یخچال سامسونگ فقط توسط تکنیسین تعمیر یخچال سامسونگ انجام شود.

موتورهای سکاپ نیز بهترین موتورهای موجود در بازار می باشند. البته هنوز مردم موتورهای دانفوس قدیم را به یاد دارند. کمپانی دانفوس چند سال پیش توسط کمپانی سکاپ خریداری شد.

در یخچال های جنرال الکتریک اغلب موتور هایتک نصب می گردد. همچنین موتور امبراکو نیز بر روی این یخچال نصب می شود. تشخیص اینکه کدام موتور بر حسب توان و ولتاژ مناسب است توسط تکنیسین تعمیر یخچال جنرال الکتریک بررسی می گردد.